Sunday, June 28, 2009

TÄHELEPANU TšEHHI SÕITJATELE!

PRAHA -BRNO – MORAAVIA KARSTIKOOPAD 6 päeva
4.-9.juuli 2009
1. päev: väljasõit 4. juulil kooli juurest 5.30. Sõidame läbi Baltimaade, õhtuks jõuame Poolasse. Ööbimine Bialystokis hotellis.
2. päev: jätkub pikk teekond Poolas. Õhtul saabume Tsehhi Vabariigi pealinna Prahasse, mida on nimetatud ka saja torni linnaks, kuldseks Prahaks ja väikseseks Pariisiks. Majutus hotellis.
3. päev: hommikusöök hotellis.Väljasõit Karlstejini. Ekskursioon Böömimaa kuninga ja Rooma riigi keisri Karl IV poolt 14. saj. alguses kroonijuveelide ning pühade reliikviate kogu hoiukohaks ehitatud kindluslossi territooriumil. Lisaks võimalik vaadata põnevat ekspositsioon i vahakujude muuseumis. Tutvumine Prahaga. Linna värvika ajaloo tunnistajaiks on lugematu hulk 10.-20. sajandist pärit eri stiilis arhitektuurimälestisi. Näeme kindlust, kuningalossi ja Püha Vituse katedraali, kuulame raekoja kellamängu. Jalutame kunstnike ja muusikute lemmikpaigas Karli sillal ja vanalinna romantilistel tänavatel ning heidame pilgu juudi kvartalisse. Õhtul võimalik külastada nn laulvate purskkaevude etendust. Majutus hotellis.
4. päev: hommikusöök. Pisut vaba aega, et omal käel ringi vaadata ja suveniire osta. Praha – Brno (ca 180 km). Brno lähedal asub maailmakuulus Moraavia karstiala, ligi 100 km2 künklikku maastikku, mida läbistavad voolava vee poolt Devoni ajastu lubjakivisse uuristatud sügavad orud. Suurim vaatamisväärsus selles piirkonnas on 138,7 m sügavune Macocha kanjon ja sellega ühenduses olevad Punkva koopad. Teeme kaasa põneva umbes tund aega kestva matka maa-aluses labürindis (ca 720 m) ja ligi poolekilomeetrise paadiretke Punkva jõel. Õhtul lühitutvus Brnoga, jalutuskäik vanalinnas ja Spielbergi kindlus. Ööbimine Brnos.
5. päev: hommikusöök hotellis. Alustame tagasisõitu läbi Tsehhi ja Poola. Südaöö paiku jääme Poolas ööbima.
6. päev: jätkame reisi Baltimaades. Koju saabume orienteeruvalt 00.30 (see sõltub muidugi sellest, millise praami peale jõuame - praegu on arvestatud 23.00 praamiga).

NB! Muuseumide sissepääsud tuleb endal maksta, need hinna sisse ei käi.
Muuseumid ja vaatamisväärsused (orienteeruvad hinnad):

*Vahakujude muuseum Karlstejnis - täiskasv.90 czk/ õpilane 50 czk
*nn. Laulvad purskkaevud 200 - 250 czk
*Praha kindlus 220 / 110 czk
*Punkva koopad 160 / 80 czk
sõit koobaste juurde (minirong + köisraudtee) 120 / 100 czk  • Leedus ja Poolas teeme lühikesi peatusi, peamiselt bensiinijaamades.
  • Kel võimalik, võiks kaasa võtta pisut vastavat valuutat. Toidu- ja tarbekaupade hinnad Leedus, Poolas ja Tšehhis umbes samad, mis meil. Ka on Poolas tihti tualetid tasulised (1 PLN)
  • Majutus Poolas hotellis, 2-4-inimese toad. Prahas hotell, nn stuudio (3-4 in toad, dušš, tualett 2 toa peale), Brnos stuudio (2-3 in toad, dušš, tualett 2 toa peale) Voodipesu olemas. Hommikusöögid hinnas.
  • Bussis on olemas kuuma vee aparaat. Meie paneme kaasa lahustuvat kohvi, teed, puljongit teel soojade jookide valmistamiseks. Palume bussi kaasa võtta oma kruus ja lusikas.
  • Koobaste külastamiseks vajalikud sportlikud jalanõud ja mõni soojem riietusese, sest ka suvel on temperatuur suhteliselt madal.
  • KAASA KINDLASTI REISIDOKUMENT (PASS VÕI ID-KAART)!!!
  • Kaasa kindlasti ka Euroopa ravikindlustuskaart (see peaks eelmisest aastast veel kehtiv olema)
  • Kuna mul on täielik õigus ja kohustus teid meie viimasel reisil kamandada, palun jätkuvalt viisakalt käituda. (Alkoholi ei tasuks nii avalikult pruukida, eks ole!)
  • Ja tegelikult kõike muud teate te niikuinii, mis ma ikka siia rohkem kirjutan. Näeme 4. juuli hommikul!

NB! Raha kohta niipalju, et kindlasti kaasa muuseumide raha, see arvutage ise kokku ja vahetage ära.

On võimalik ka väga odavalt läbi ajada, st võimalikult palju toitu ise kodust kaasa võtta (igasugused kiirpudrud, turbonuudlid jms), keeduspiraal ka kaasa ja ongi valmis. Ei ole vaja igal õhtul restoranis einestada, nii saabki odavalt läbi, praegu niikuinii raske aega ka. Esimese päeva toidu võib kõik kodust kaasa võtta. Ja võib arvestada ka nii, et iga päeva jaoks 100 krooni, see on siis enam-vähem selline paras rahasumma, mida kaasa võtta.


No comments: